• Permanentne działania na świadomości (2)
 • 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, szukając wygodnego ubrania roboczego (4)
  Mówią, że dobry początek to połowa roboty. A co z resztą? Tutaj fachowcy powinni zgodzić się co do tego, że kluczowe znaczenie mają też narzędzia. Do nich zaś należy zaliczyć wytrzymałe i praktyczne ubranie robocze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, by zapewniało odpowiedni komfort i wygodę podczas pracy – zarówno profesjonalisty, jak i domowego majsterkowicza.
 • Zmiany w normie dla drabin PN-EN 131-4 (8)
  Bezpieczeństwo na budowie to jeden z najważniejszych tematów poruszanych przez branżowych ekspertów. I nie ma się co dziwić! Dane Głównego Urzędu Statystycznego za 2019 rok pokazują, że każdego dnia na placach budowy dochodziło średnio do 13 wypadków. Taka sytuacja wymaga odpowiednich działań zarówno ze strony pracowników oraz pracodawców, jak u ustawodawców. Jedną z podjętych przez nich inicjatyw jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników drabin przegubowych, które mogą być wykorzystywane jako pomost roboczy. Zaproponowane w normie PN-EN 131-4 zmiany, wejdą w życie 1 października br. Artykuł wyjaśnia czego dokładnie dotyczą.
 • Czy pracodawca może przeprowadzać narkotesty u swoich pracowników? (10)
  W ostatnich tygodniach miało miejsce kilka wypadków komunikacyjnych spowodowanych przez kierowców autobusów będących pod wpływem lub po użyciu narkotyków. W odpowiedzi na te zdarzenia, niektórzy przewoźnicy zaczęli przeprowadzać kontrole antynarkotykowe wśród swoich pracowników. Czy mieli do tego prawo?
 • Szkolenia z obsługi towarów niebezpiecznych (12)
  Dachser Polska, operator logistyczny, który również zajmuje się obsługą towarów niebezpiecznych, zorganizuje w tym roku drugą już serię specjalistycznych szkoleń dla swoich pracowników. Szkolenia dotyczą obsługi przesyłek z materiałami niebezpiecznymi i odbędą się w oddziałach Dachser we Wrocławiu oraz w Sosnowcu.
 • Ekologia w przestrzeniach magazynowych (14)
  Ponad 80% najemców pyta o proekologiczne rozwiązania w magazynach, z czego 60% chciałoby, aby obiekt posiadał eko-certyfikat – wynika z badania przeprowadzonego przez międzynarodową firmę, która opublikowała raport pt. „Industrial Goes Green” w całości poświęcony ekologicznym rozwiązaniom w sektorze magazynowym.
 • Zmiany klimatyczne – nowe wyzwania dla służb BHP (16)
  Po raz pierwszy wg Global Risks Report 2020 pięć pierwszych, największych światowych ryzyk dla biznesu dotyczy środowiska, m.in. ekstremalnych zjawisk pogodowych. Wichury, nawałnice, podtopienia, ekstremalnie wysokie temperatury mają wpływ na bezpieczeństwo pracy i biznesu również w Polsce.
 • Czynniki wspierające bezpieczną pracę w magazynie (18)
  Pojęcie bezpiecznego magazynu możemy rozpatrywać zarówno w kontekście pracownika, który w pracy powinien przestrzegać określonych norm i zasad, jak i w kontekście pracodawcy, którego zadaniem jest skuteczne ograniczanie czynników zagrażających użytkownikom magazynu i zapobieganie im.
 • Programy i działania wpływające na świadomość bezpiecznej pracy w magazynie (21)
  Projektując magazyn, trzeba pamiętać, żeby towary składowane były w odpowiednich warunkach, a pracujące w nim osoby nie były narażone na niebezpieczeństwo. Magazynierzy podczas pracy muszą być pewni, że nie zagrażają im ani magazynowane towary, ani inni pracownicy.
 • Ochrona magazynów oczami ubezpieczyciela (23)
  Magazynowanie towarów jest fundamentalnym procesem w funkcjonowaniu wielu przedsiębiorstw. Co należy zrobić i na co zwrócić szczególną uwagę, chcąc ubezpieczyć to mienie?
 • Operacyjnie doskonały magazyn (27)
  Magazyn logistyczny DB Schenker w Łodzi został wyróżniony za doskonałość operacyjną. Po przeprowadzeniu audytu obiekt otrzymał status bronze zgodnie z korporacyjnym standardem XSITE.
 • Budynki muszą być dzisiaj smart (29)
  PropTech oraz smart rozwiązania dla nieruchomości od kilku lat wkraczają do coraz większej liczby budynków. Jednak do tej pory tradycyjny rynek nieruchomości adaptował nowinki technologie w dość umiarkowanym tempie. Pandemia COVID-19 zdecydowanie przyspieszyła te zmiany, kreując nowe potrzeby i styl pracy.
 • Czy przez pandemię zastąpią nas roboty? (32)
  Raport Procontent Communication – firmy doradczej w dziedzinie PR i komunikacji, która zbadała obawy Polaków przed drugą falą pandemii COVID-19.
 • Kupić czy używać? (35)
  Rosnąca popularność car sharingu, Ubera, Airbnb, serwisów stramingowych czy systemu rowerów publicznych obrazuje zmiany, jakie zaszły w społeczeństwie w ciągu ostatnich lat. Zaczęto na nowo definiować potrzeby, co w konsekwencji zmieniło podejście do posiadania. W mediach – i nie tylko – pojawiła się nazwa sharing economy, określająca coraz popularniejszy fenomen dzielenia się dobrami.
 • Przeglądy regałów magazynowych (37)
  Z każdym rokiem przybywa w Polsce powierzchni magazynowej, co przekłada się na rosnącą liczbę konstrukcji regałowych, które stanowią podstawowe wyposażenie magazynów. Regały, niezwykle przydatne w magazynie, podczas intensywnych prac związanych z dystrybucją narażone są na uszkodzenia, te zaś osłabiają konstrukcje regałowe, a w konsekwencji mogą doprowadzić do ich zawalenia. Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej od wielu lat prowadzi szkolenia PRSES dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo systemów składowania.
 • Podział odpowiedzialności w cyklu życia regałów magazynowych (40)
  Rynek magazynowy w obszarze systemów regałowych jest kształtowany na dwa sposoby: ilościowy i jakościowy. Ilościowy powiązany jest z klientami, których potrzeby determinują wielkość sprzedaży. Aspekt jakościowy należy natomiast przypisać producentom regałów, którzy niemal w całości produkują i dostarczają swoje urządzenia zgodnie z normami technicznymi, a także tym, którzy określone normy tworzą. Jak to zatem możliwe, że pomimo wieloletnich tradycji wielu firm, a także obecności ww. norm, dużej ilości standardów i wymagań dotyczących bezpieczeństwa rynek wciąż nie funkcjonuje zgodnie z wytycznymi tam zawartymi?

Bezpieczny Magazyn - cały wykaz