• Potrzebny INSPEKTOR (2)
 • Stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu (4)
  Przez ostatni rok specjaliści Dexion zapoznawali Państwa z podstawami z zakresu bezpieczeństwa magazynu, omawialiśmy międzynarodowe i lokalne normy oraz pokazywaliśmy, jak przebiegają profesjonalne przeglądy i na czym należy się podczas nich skupić. Ponadto staraliśmy się zaprezentować najlepsze narzędzia poprawiające bezpieczeństwo w magazynie oraz sposoby ich prawidłowego wykorzystania.
 • Bezpieczne i ekonomiczne oświetlenie w magazynach wysokiego składowania (8)
  W magazynach wysokiego składowania obowiązują te same normy co w niższych obiektach. Ze względu na odległość między stropem a posadzką zapewnienie wystarczająco dobrego oświetlenia na poziomie wykonywania zadań jest jednak trudniejsze i wymaga odpowiedniego wyposażenia.
 • Bramy i doki przeładunkowe, elementy bezpieczeństwa biernego i czynnego (11)
  Doki przeładunkowe to bez wątpienia najważniejszy element wyposażenia frontów przeładunkowych w obiektach magazynowych.
 • Strefa przeładunku musi być bezpieczna (12)
  Dzisiaj prawidłowa i bezpieczna organizacja pracy w strefie przeładunku to ten obszar, w którym bezwzględnie należy stosować właściwe rozwiązania techniczne. Bezpieczny magazyn to czysty zysk. Praktyka pokazuje, że większość przedsiębiorstw doskonale to rozumie.
 • Jakość, bezpieczeństwo, wydajność (17)
  Outsourcing nie zawsze kojarzony był z wysoką jakością usług. Jego podstawowa rola polegała kiedyś jedynie na obniżeniu kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa. Te czasy dawno już minęły. I chociaż także dziś aspekt finansowy decyzji o korzystaniu z tego typu usług jest niezwykle istotny, to jednak na pewno nie jedyny i nie najważniejszy.
 • Audyt vs ekspercka inspekcja (19)
  Na rynku pojawia się coraz więcej usług związanych z audytowaniem bezpieczeństwa. Czy możemy mówić o czymś takim jak Audyt bezpieczeństwa w magazynie? W niniejszym artykule autor przedstawił istotę audytu bezpieczeństwa, spróbował zdefiniować pojęcie audytu bezpieczeństwa w magazynie i przedstawił praktyczne wymagania w zakresie kompletności dokumentacji regałów magazynowych.
 • Firma to ludzie (22)
  Kultura organizacyjna to układ nerwowy każdej organizacji. Dzięki niej funkcjonują systemy wartości oraz normy regulujące życie przedsiębiorstwa. Jest ona szczególnie istotnym elementem życia firmy o strukturze takiej, jak Seito Polska – podzielonej na oddziały zlokalizowane w kilkunastu miejscach w Polsce.
 • Wózek w abonamencie (24)
  Przedsiębiorstwa wykorzystujące w swojej działalności wózki widłowe i urządzenia transportu wewnętrznego coraz rzadziej posiadają je na własność. Z rynku płyną sygnały świadczące o tym, że o dostępie do floty myśli się dziś raczej w kategoriach usług, nie zaś inwestycji i aktywów.
 • Tańczący z paletami – finał 2018 (27)
  Zmagania 20 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski. Dwie kategorie: układanka na wysokim poziomie i tranzytowy tor przeszkód oraz nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w różnorodnych konkurencjach. Tak w skrócie można opisać wielki finał konkursu „Tańczący z paletami”, który odbył się 10 grudnia 2018 roku w największym centrum logistycznym Grupy Raben w Gądkach.
 • Tysiąc dni bez wypadku (31)
  W swoim corocznym sprawozdaniu Państwowa Inspekcja Pracy podsumowując działania kontrolne w 2017 roku, odnotowała zwiększony poziom zainteresowania problematyką bezpieczeństwa w branży transport i gospodarka magazynowa. W tym obszarze działalności firm skontrolowano podmioty prowadzące działalność handlową (57%), zakłady przemysłowe (27%) oraz centra logistyczno-dystrybucyjne (7%).
 • Litowo-jonowe bezpieczeństwo (36)
  Zdobywające coraz większą popularność baterie litowo-jonowe wyróżniają się na tle starszych technologii nie tylko dłuższym czasem pracy, większą elastycznością ładowania i żywotnością, ale także bezpieczeństwem użytkowania. Choć są znacznie łatwiejsze w eksploatacji, podczas wdrożenia trzeba zadbać o kilka spraw.
 • Świetlana przyszłość baterii (39)
  O bateriach litowo-jonowych, ich wpływie na rynek, zaletach i wadach tego nowego jakościowego źródła energii, a także o rozwoju rynku baterii, jego podziałach i sytuacji dostawców – wywiad z Mariuszem Szewczykiem, właścicielem firmy EnergyOn.
 • Jak wybrać firmę do przeglądu regałów? (44)
  Jakość. O tej notorycznie pomijanej i upraszczanej właściwości w dzisiejszym przemyśle i biznesie, Pan Profesor Tadeusz Kotarbiński napisał wiele książek, których poziom intelektualny musiał osiągnąć wysoki stopień filozoficzny, aby móc rozłożyć pojęcie jakości na czynniki pierwsze. Oczywiście z sukcesem, bo czego można by się było spodziewać po jednym z największych na świecie prakseologów, filozofów i pionierów nauk o pragmatyce?