• Technologie bezpieczeństwa (2)
  Dane płynące z rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych pokazują rekordowe ilości budowanej powierzchni magazynowej. Deweloperzy mają pełne ręce pracy, by zaspokoić rosnący popyt. Wszyscy doradcy jednogłośnie stwierdzają, że tak dobrej koniunktury jeszcze nie było i nic nie wskazuje na to, by się mogło coś w tej materii zmienić. Budowa magazynu to bardzo złożone i wbrew pozorom niezwykle trudne zadanie. Niewiele firm w Polsce radzi się wyspecjalizowanych przedsiębiorstw, jak taki magazyn, dostosowany do aktualnych potrzeb i uwzględniający rozwój firmy, powinien wyglądać. Na rynkach rozwiniętych tego typu konsultacje to norma, u nas są one rzadkością, a dobrze zaprojektowany magazyn czy centrum logistyczne stanowią gwarancję dobrze funkcjonującego ważnego ogniwa w strukturach organizacji
 • 10 warunków modernizacji floty akumulatorów (4)
  W miarę jak silniki elektryczne w coraz większym stopniu zastępują silniki spalinowe w magazynach i w obszarach produkcyjnych, jakość i sprawność akumulatorów trakcyjnych staje się obiektem coraz większego zainteresowania. Podczas gdy tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe pozostają w dalszym ciągu popularne i niezawodne, nowsze i bardziej innowacyjne technologie kwasowo-ołowiowe jak również rozwiązania alternatywne takie jak akumulatory litowo-jonowe oferują operatorom duże możliwości znaczącej poprawy swojej codziennej strategii pracy, zmniejszając przy tym tzw. całkowity koszt posiadania.
 • Silne bodźce bezpieczeństwa (7)
  O działaniach związanych z bezpieczeństwem pracy w magazynie, koordynowaniem bezpieczeństwa w sieciowych magazynach operatora logistycznego, z Patrycją Ratajczak, Głównym Specjalistą ds. BHP w Kuehne+Nagel rozmawiał Andrzej Szymkiewicz.
 • Zaplecze magazynowe dla wsparcia działalności serwisowej (11)
  „Wykorzystaj czas na doskonalenie się poprzez czytanie dzieł innych ludzi, aby łatwo osiągnąć to, na co oni ciężko pracowali”, powiedział niegdyś Sokrates. W nawiązaniu do tej myśli filozofa, przygotowaliśmy ten artykuł, opisujący potrzeby, doświadczenia i rozwiązania zastosowane przez jednego z naszych klientów.
 • Samonośne bezpieczeństwo (14)
  W artykule poruszono zagadnienia: bezpieczeństwo konstrukcji w aspekcie jej stabilności; bezpieczeństwo personelu w trakcie obsługi urządzeń technicznych oraz ładunków; bezpieczeństwo towarów; bezpieczeństwo pożarowe konstrukcji oraz całej instalacji, jak również bezpieczeństwo personelu w sytuacji pożaru.
 • Uczące się Automatyczne obiekty i systemy składowania (17)
  Magazyny przyszłości wyposażone będą w systemy IT stosujące sztuczną inteligencję, a dokładniej, uczenie maszynowe. Już teraz czołowi dostawcy systemów WMS współpracują z firmami zajmującymi się tą dziedziną, co pozwoli na opracowanie w pełni uczących się rozwiązań dotyczących większości procesów magazynowych.
 • Czy robotyzacja zmniejszy liczbę wypadków przy pracy? (21)
  34 procent firm w Europie Zachodniej wykorzystuje w swojej działalności roboty. Polska pod tym względem znajduje się w ogonie wśród państw Unii Europejskiej, jednak i naszą gospodarkę czekają zmiany. Według danych Międzynarodowej Federacji Robotyki jesteśmy w czołówce krajów, w których najszybciej rośnie liczba robotów wykorzystywanych do pracy. Jak automatyzacja procesów i rozwój nowoczesnych technologii w zarządzaniu przedsiębiorstwem wpływają na bezpieczeństwo ludzi?
 • Bezpieczeństwo w branży tsl (23)
  Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie wstępne dane dotyczące wypadków przy pracy w pierwszym półroczu 2018 r. Wynika z nich, że w branży Transport i gospodarka magazynowa nastąpiła poprawa – spadła zarówno liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, jak i tych w ujęciu ogólnym. To pierwszy taki przypadek od kilku lat.
 • Wiedza i świadomość kompetencji (25)
  Z Tomaszem Chojnackim, Menedżerem ds. Rozwoju w firmie Metroplan Polska, o konsultingu w projektowaniu magazynów i centrów logistycznych w Polsce i na świecie, rozmawiał Andrzej Szymkiewicz.
 • Elektroniczne systemowe bezpieczeństwo (32)
  Nowoczesne wózki widłowe – zupełnie jak i dzisiejsze samochody – wyposażone są w szereg elektronicznych systemów zwiększających bezpieczeństwo, wydajność i komfort pracy. Co dokładnie potrafią i w jakiej sytuacji mogą pomóc?
 • Systemowe bezpieczeństwo wózków dla magazynów wysokiego składowania (34)
  Jungheinrich oferuje rozwiązania dla magazynów o wysokości operacyjnej do 18 metrów (w przypadku systemowych wózków widłowych) lub nawet około 40 metrów (w przypadku układnic regałowych).
 • Bezpieczny system WMS – Czyli jaki? (37)
  Rozwiązania WMS zarządzają pracą magazynów wysokiego składowania. Dzięki nim możliwa jest automatyzacja procesów, wyeliminowanie błędów i zwiększenie wydajności. Wszystko dzieje się szybciej i efektywniej. Czy w związku z przejęciem przez system WMS części „władzy” nad magazynem pojawiają się jakieś zagrożenia? W teorii nie. W praktyce warto zwrócić uwagę na dwa aspekty: bezpieczeństwo danych i bezpieczeństwo pracy.
 • Temat numeru: Magazyn w projektach logistycznych (39)
  Przeznaczenie i funkcjonalność magazynu muszą zostać „dotknięte” już na samym początku jakichkolwiek rozważań o budowie magazynu. Od tego zaczyna się cała bajka.
 • Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych (45)
  Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w logistyce magazynowej. Upadek z rampy może stanowić poważne zagrożenie. Aby zapobiegać takim wypadkom i ograniczyć niebezpieczeństwo, firma Hormann, producent bram i drzwi, opracowała system blokowania kół MWB.
 • Urządzenia ze znakiem Bezpieczeństwa (46)
  Z Jarosławem Woźniakiem oraz Bartoszem Bydłowskim z firmy Stabautech o znaczeniu prawidłowego doboru osprzętu do wózków widłowych i bezpieczeństwie użytkowania sprzętu w magazynie rozmawiał Andrzej Szymkiewicz.
 • Priorytetem jest Bezpieczeństwo (51)
  Zastosowanie odpowiednich rozwiązań mających wpływ na bezpieczeństwo pracy w nowoczesnych magazynach to kwestia nie podlegająca dyskusji. Na szczęście świadomość inwestorów, jak i zarządców magazynami jest już w tym zakresie spora. Liczą się wszelkie sposoby organizacyjne oraz rozwiązania techniczne.

Bezpieczny Magazyn - cały wykaz