Praca i Zdrowie - polskie forum ochrony pracy 2015/05


 • Aktualności (6)
  Kobiety na rynku pracy; Przeprowadzka za awans; Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy; Pracownicy call centre nie muszą przebywać w hałasie; Outsourcing BHP; ZUS kontroluje pracodawców; 50+ nie korzystają z Internetu; Konferencja naukowa "Ergonomia w innowacyjnej organizacji"; Korzyści i wyzwania pracy zdalnej; Polacy w pracy jedzą byle jak; Piknik edukacyjny w Iławie; Raport z polskiego rynku pracy; Lewe zwolnienia za 53 mln zł; Perswazja; Zarządzanie Dyspozycyjnością
 • Behawioralne aspekty bezpieczeństwa. Zapewnienie bezpieczeństwa a wpływanie na zachowanie pracownika (24)
  Zapewnienie bezpieczeństwa a wpływanie na zachowanie pracownika; Krok we właściwym kierunku
 • Europejscy Liderzy Bezpieczeństwa (30)
  Konkurs Dobrych Praktyk "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy" został zorganizowany przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) w ramach kampanii "Stres w pracy? Nie, dziękuję!" w latach 2014-2015. Konkurs w edycji 2014-2015 miał wyróżnić najlepsze przykłady firm lub organizacji aktywnie zarządzających stresem i zagrożeniami psychospołecznymi w pracy.
 • Łuk elektryczny i skutki jego działania na człowieka (35)
  Właściwości łuku elektrycznego; Patologiczne zmiany w oparzonej skórze; Wstrząs oparzeniowy; Urazy narządu wzroku
 • TTIP: czy wzajemne uznanie norm to możliwe rozwiązanie? (40)
  Harmonizacja regulacji ustawowych, norm i procedur oceny zgodności okazała się niezwykle efektywnym rozwiązaniem w Europie. Tymczasem, podczas negocjacji Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowo-Inwestycyjnego (TTIP) okazało się, że uwzględnienie wzajemnego uznania jest bardziej kuszące niż harmonizacja. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej tej kwestii, pojawiają się pewne problemy.
 • Ergonomiczne metody oceny ryzyka (42)
  Jednym z ważniejszych zadań stojących obecnie zarówno przed samymi pracodawcami, służbami bhp, a także medycyną pracy jest skuteczne zarządzanie ryzykiem zawodowym.
  • Metoda RULA
  • Metoda REBA