Bezpieczny Magazyn 2020/01

 • W cieniu koronawirusa (2)
 • Akumulatory NexSys do każdej pracy w rozwiązaniach intralogistycznych (4)
  Użytkownikom poszukującym wyjątkowej wydajności cyklicznej, możliwości częstego doładowywania oraz dłuższej żywotności, proponujemy akumulator NexsSys PURE. Jest to bateria z domieszką węgla w materiale aktywnym i ma na tyle ciekawe właściwości, iż jest atrakcyjną alternatywą dla akumulatorów litowo-jonowych w wielu zastosowaniach.
 • Zwycięża magazyn Kuehne + Nagel w Święcicach (6)
  Rynek powierzchni przemysłowej i magazynowej notuje rekordy, a liczba magazynów oddanych w użytkowanie systematycznie się zwiększa. Są to obiekty przystosowane do procesów i operacji, jakie w nich się odbywają. Magazyny klasy A mają coraz wyższy standard wykonania i przystosowanie do odpowiednich procesów. Nowoczesne technologie stosowane w procesach składowania i magazynowania pozwalają na osiąganie wysokich standardów bezpieczeństwa w magazynie.
 • Pierwsza edycja targów IngtraMag Poland za nami (10)
  Przygotowywane od początku jako wydarzenie o międzynarodowym charakterze Targi IntraMag Poland to nowa impreza dedykowana logistyce wewnętrznej, magazynowaniu, nowoczesnym technologiom stosowanym w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz bezpieczeństwu w magazynie.
 • Izolacyjność cieplna budynków magazynowych (14)
  Zagadnienia ekologiczne mają coraz większe znaczenie na rynku budowlanym. Oczywiście rynek magazynowy nie jest tu wyjątkiem. Dążenie do zwiększenia efektywności energetycznej w budownictwie, jest jedną z dróg do osiągnięcia niezależności energetycznej przez kraje UE oraz podniesienia jakości życia, na skutek redukcji emisji gazów cieplarnianych. Cele podstawowe z tego zakresu zostały sformułowane w dyrektywach unijnych a następnie implementowane do prawodawstwa krajowego, poprzez dokonywane aktualizacje przepisów ustawodawczych i wykonawczych.
 • Zasada 3 warstw, czyli jak skompletować optymalny strój roboczy (16)
  Skandynawowie mawiają, że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania. Dlatego zwłaszcza przy wyborze stroju roboczego trzymają się sprawdzonej zasady 3 warstw. Pomaga ona zachować komfort cieplny niezależnie od warunków wyznaczanych przez zmieniającą się pogodę i dynamikę pracy. W artykule wyjaśniamy, jakie zadania spełnia każdy z poziomów i w jaki sposób wybrać do niego odpowiednie elementy garderoby.
 • Bezpieczny przeładunek jest możliwy! (18)
  Zaostrzające się przepisy bhp nie są wcale przejawem urzędniczej złośliwości. Jeśli za poprzedniego ustroju przedsiębiorcy w Polsce niespecjalnie przejmowali się kwestiami bezpieczeństwa, to obecnie są one precyzyjnie regulowane przez normy prawa. regulacje tego typu dotyczą dziś wszystkich branż, w tym również logistycznej, która coraz częściej poszukuje rozwiązań umożliwiających poprawę bezpieczeństwa np. podczas przeładunku samochodów ciężarowych. Naprzeciw wysokim oczekiwaniom tego sektora wychodzi firma Kolbud z rozwiązaniem zwanym Combilok.
 • 10 faktów o rynku magazynowym w Polsce – podsumowanie 2019 r. (21)
  Firma AXI IMMO przygotowała raport z podsumowaniem 2019 r. na rynku magazynowym w Polsce wskazując 10 najważniejszych faktów, które kształtowały obraz sektora w ubiegłym roku oraz będą wpływały na jego przyszłość w najbliższych miesiącach.
 • Rok 2019 w branży Facility Management (24)
  W 2019 roku w branży Facility Management miał miejsce bezprecedensowy boom na powierzchnie magazynowe i usługi z tym związane. Dużym wyzwaniem jest kwestia zasobów ludzkich i poziom kwalifikacji, który w FM jest krytyczny. Czołowe firmy zwiększają zatrudnienie, ale sytuacja na rynku pracy wpływa na rozwój tzw. proptech. W 2020 roku będzie jeszcze więcej walki o pracownika, permanentnej digitalizacji procesów, nieustannego skracania i usprawniania działania.
 • 2019 w gospodarce magazynowej (26)
 • Spodnie robocze ze stretchem (30)
  Dziesiątki, setki albo i tysiące kucnięć, wypadków czy wręcz szpagatów to codzienność fachowców pracujących w warsztatach, fabrykach i na budowach. W tak wymagających warunkach trzeba nie tylko wykazać się dobrą kondycją, ale także dysponować odpowiednimi spodniami. Warto wybierać te z zastosowaniem stretchu, który jako materiał rozciągliwy znacząco podnosi wygodę i funkcjonalność użytkowania.
 • W magazynach na poważnie zaczynają myśleć o komforcie pracy zatrudnionych (32)
  Najemcy we współpracy z właścicielami obiektów magazynowych bardzo wiele robią, żeby ludzie chcieli u nich pracować i nie dali się skaptować konkurencyjnej firmie. W większości dużych parków magazynowych normą jest już darmowy dowóz do pracy i do domu, podobnie jak bezpłatne lub mocno dofinansowane posiłki. To jednak dopiero początek listy pozapłacowych profitów oferowanych chętnym w pracy w magazynach.
 • Jak digitalizuje się bezpieczeństwo pracy w branży FM (34)
  Branża FM szuka sposobu na optymalizację działań z zakresu bhp, które w tym sektorze wiążą się z wyjątkową wielością i zróżnicowaniem zagrożeń. W coraz większym stopniu na bezpieczeństwo pracy wpływa digitalizacja procesów, która także w zakresie bhp ma coraz bardziej praktyczne zastosowanie. Potrzeby czy rozwiązania związane z bhp zmieniają się znacznie szybciej niż ustawodawstwo i przepisy.
 • Seria innowacyjnych drukarek kompaktowych (37)
  Drukarki edding „in-line 12” i „portable 12” (przenośne) reprezentują nową generację kompaktowych drukarek przemysłowych. Zapewniają one wyjątkową niezawodność i są w stanie bezproblemowo zintegrować się z operacjami i procesami biznesowymi. drukarka edding „in-line 12” została zaprojektowana tak, aby spełniała rygorystyczne standardy kodowania linii produkcyjnej w branży żywności i napojów, natomiast model „portable 12” to doskonałe rozwiązanie do wszystkich zastosowań w branży logistycznej.
 • Magazyn pod kontrolą (38)
  Polski rynek logistyczny nieustannie się rozwija. Wraz ze wzrostem konkurencji coraz ważniejszym aspektem staje się niezawodność przewoźników. Dlatego mówiąc o nowoczesnej i efektywnej logistyce trudno pominąć odpowiednie zabezpieczenie towarów i miejsc ich przechowywania. Pozwala ono wyeliminować nieprawidłowości, takie jak pomylone czy zagubione paczki. Aby w łatwy i skuteczny sposób ograniczyć tego typu incydenty, warto postawić na nowoczesne technologie, w tym monitoring wizyjny.
 • Kamery monitoringowe na podczerwień (41)
  Firma Panasonic wprowadza na rynek nowe kamery dozorowe i-PRO Extreme PTZ na podczerwień. Wyznaczają one nowy standard jakości pod względem widoczności w nocy oraz związanych z tym funkcji inteligentnych. Urządzenia mają zapewniać niezawodność i cechują je minimalne wymagania w zakresie konserwacji, co pozwala na maksymalne obniżenie ich całkowitego kosztu użytkowania.
 • Nowa koncepcja bezpieczeństwa i funkcjonalności w magazynie (43)
 • Dzień Ochrony Danych Osobowych 2020: Ograniczanie ryzyka w erze transparentności (46)
  Kwestie ochrony danych osobowych i prywatności do niedawna zajmowały jedynie wąską grupę specjalistów w przedsiębiorstwach i instytucjach. Jeśli ktoś nie był konsultantem ds. informatyki albo prawnikiem, nie interesował się zgodnością procedur z zasadami ochrony prywatności. W jaki sposób zatem udało się osiągnąć stan, w którym wiele organizacji jest prawnie zobowiązanych do zatrudnienia inspektora ochrony danych? Dlaczego menedżerowie tak bardzo interesują się strategią ochrony danych i polityką prywatności swoich przedsiębiorstw?
 • Polisa od utraty zysku? Tak, ale ubezpieczyciele stawiają warunki (50)
  Nieplanowana przerwa w działalności produkcyjnej lub problemy z magazynowanymi produktami oznaczają gigantyczne straty dla biznesu. Od utraty zysku wskutek awarii linii produkcyjnych czy zepsucia składowanych towarów można się ubezpieczyć. Ubezpieczyciele nakładają na klientów obowiązek starannego zarządzania znajdującym się w hali produkcyjnej lub magazynie mieniu – niedopełnienie go skutkuje brakiem odszkodowania.
 • Analiza uszkodzeń regałów: część 2 – Zmniejszanie ilości uszkodzeń jako element systemu proceduralnego wynikającego z normy PN-EN 15635. Studia przypadków (53)
  Kontynuujemy temat analiz przypadków niezgodności regałów jako elementu bezpieczeństwa magazynu, a w szczególności realizacji procedury zmniejszania ilości uszkodzeń. Autor kieruje te treści głównie pod adresem PRSES, choć i nie jeden inspektor realizujący przeglądy eksperckie pozyska tu użyteczną wiedzę.

Bezpieczny Magazyn - cały wykaz