Bezpieczny Magazyn 2019/03 (12)

 • Na otwarcie jesieni (2)
 • Zwycięzca V edycji Mistrzostw Kadry BHP (4)
  W pierwszym etapie tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba prawie 1000 uczestników. Do finału przeszło 50 osób. Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym
 • Ubrani w miazgę drzewną, czyli eko trendy w branży odzieży roboczej i ochronnej (7)
  Prawie połowa ankietowanych Millennialsów przed zakupem rozważy kwestię zrównoważonego rozwoju i etyki – podaje badanie przyprowadzone przez Deloitte w USA. Z kolei według raportu „EKOświadomość Polaków” zainicjowanego przez VIVE Textile Recykling ponad 55 procent badanych uważa, że nasza świadomość ekologiczna zmienia się na lepsze. Czy podobną tendencję możemy zaobserwować w branży odzieży roboczej i ochronnej?
 • Mniej ciężkich wypadków przy pracy (10)
  W I kwartale 2019 r. miało miejsce prawie 16 tysięcy wypadków, o 100 mniej rok temu. Nieznacznie spadł ogólny wskaźnik wypadkowości. Zmniejszyła się natomiast liczba poszkodowanych w wypadkach ciężkich oraz w wypadkach z innym skutkiem.
 • Odpowiedzialny biznes a służby BHP (13)
  17 edycja raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” z 2018 r. pokazuje, że zarówno pod kątem liczby zgłoszonych praktyk z zakresu CSR, jak i liczby firm prowadzących takie działania, nastąpił wzrost na poziomie 30%. W samym poprzednim roku 129 firm realizowało praktyki z zakresu pracy, a ponad 50 prowadzonych praktyk dotyczyło bezpieczeństwa w miejscu pracy.
 • Ochrona Przeciwpożarowa w obiektach przemysłowych i magazynowych (15)
  Priorytetem każdej firmy posiadającej technologiczne linie produkcyjne oraz pomieszczenia magazynowe powinna być ochrona zdrowia i życia pracowników oraz możliwość ich natychmiastowej i bezpiecznej ewakuacji. Ryzyko, że dojdzie do pożaru, istnieje zawsze. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie magazynu i stosowanie środków ochrony przeciwpożarowej pełnią kluczową rolę w minimalizowaniu skutków pożarów.
 • Bezpieczniej w magazynach (19)
  Główny Urząd Statystyczny przedstawił właśnie wstępne dane dotyczące bezpieczeństwa pracy w pierwszym półroczu 2019 r. w całej gospodarce utrzymuje się pozytywny trend – liczba poszkodowanych spadła o 7.3%, zmniejszyła się też liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz odnotowano kolejny spadek wskaźnika wypadkowości.
 • STILL Innovation Day (22)
  Rynek wózków widłowych dobrze dopasowuje się do rozwijającej się gospodarki, wykorzystuje nowoczesne technologie dostarczając klientom coraz to nowsze rozwiązania usprawniające pracę sprzętu. Czołowi dostawcy wózków widłowych, wykorzystują te wszystkie rozwiązania w swoim sprzęcie, który jest coraz bardziej innowacyjny, ergonomiczny i efektywny. Technologia litowo-jonowa, odgrywa coraz większe znaczenie w zasilaniu wózków widłowych i promowana jest przez wszystkich dostawców wózków widłowych.
 • Podwójny jubileusz we Wrocławiu (24)
  Zakończone dziesiąte Dni Otwarte Jungheinrich Polska we Wrocławiu pokazały, dlaczego firma od 25 lat jest liderem wśród dostawców sprzętu i usług wysokowydajnej intralogistyki. W ich trakcie zaprezentowano to, z czego od ćwierć wieku Jungheinrich jest znany na polskim rynku – najnowsze technologie i specjalistyczną wiedzę. Goście z całej Polski mogli zobaczyć wiele maszyn, w tym najnowszy model wózka podnośnikowego ERC 216zi, a wydarzenie zostało uzupełnione o prelekcje tematyczne ekspertów. W wydarzeniu udział wzięło ponad 260 przedsiębiorców z całej Polski, na których czekała również specjalna oferta: „25 wózków używanych na 25-lecie Jungheinrich”.
 • PRSES Day (26)
  Świadomość bezpieczeństwa pracy w magazynach rośnie z każdym rokiem, poprawia się tym samym stan bezpieczeństwa w magazynach. Jednak nigdy nie jest za dobrze, zawsze może być lepiej. Nieżyjący już założyciel IKEA podczas otwarcia pierwszego centrum logistycznego IKEA w Polsce powiedział: „Cokolwiek się zrobi, należy mieć na uwadze to, że zawsze można coś poprawić i zrobić to lepiej”. Te słowa idealnie pasują do filozofii bezpieczeństwa pracy, gdyś zawsze można coś w tej dziedzinie poprawić i gdy już osiągniemy jakiś poziom, pojawiają się kolejne obszary konieczne do zmiany”.
 • Elektryczny wózek serii SBV16N (30)
 • STILL RX 60 wyznacza nowe standardy (32)
  Wózek RX 60 nowej generacji podnosi poprzeczkę w zakresie wydajności w klasie udźwigu od 2,5 do 3,5 tony. Dynamiczny, szybko reagujący, wygodny i wszechstronny jest doskonale przygotowany do wykonywania wymagających zadań transportowych.
 • Osprzęt, a bezpieczeństwo pracy w magazynie (35)
  W zgodzie z normami maszynowymi: EN ISO 12100-1, oraz EN 726-1 osprzęt do wózka widłowego już od momentu projektu aż po jego dostawę i montaż na wózku użytkownika musi spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa.
 • Dlaczego warto inwestować w ekologiczne magazyny (38)
  Budownictwo ekologiczne na rynku nieruchomości przemysłowych to jeden z ciekawszych trendów ostatnich lat. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz chęci ograniczenia kosztów użytkowania obiektów przemysłowych – takich jak rosnące koszty energii – najemcy coraz częściej zgłaszają wymagania dotyczące energooszczędności i ogólnej ergonomii użytkowanych obiektów. Czy ekologiczne magazyny są przyszłością rynku?
 • Ekologiczny certyfikat (41)
  Nowoczesne, ekologiczne magazyny to energooszczędne budynki, zużywające niewiele wody i emitujące mało zanieczyszczeń. Zbudowane są z materiałów przyjaznych środowisku często z surowców wtórnych. Dzisiaj to już nie tylko trend, od którego nie ma odwrotu. To gwarancja jakości w eko rozwiązaniach. W Polsce najczęściej używanym systemem certyfikacji ekologicznych „zielonych” budynków jest BREEAM.
 • Przegląd i serwisowanie regałów w magazynie (45)
  Serwisowanie regałów magazynowych to czynności polegające głównie na regularnym kontrolowaniu konstrukcji w celu utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz szybkim wykryciu powstałych uszkodzeń. Należy bezwzględnie rejestrować wszelkie powstałe uszkodzenia konstrukcji i zauważone zagrożenia. Stwierdzone odkształcenia należy monitorować, a te przekraczające zakres dopuszczalnych tolerancji trzeba naprawić, tak by bezpieczeństwo systemu składowania, było na właściwym poziomie.
 • Regały używane – w czym rzecz? (48)
  Zagadnienie regałów używanych nie jest niczym nowym. Niniejszy temat był już poruszany, przy czym na przestrzeni ostatnich lat, rynek tego typu towaru stał się jeszcze większy. I nie byłoby w tym nic godnego uwagi gdyby nie pewien aspekt, obrazujący zasadniczą różnicę pomiędzy towarem używanym, a nowym. Czy zakupy regałów różnią się od innych zakupów? Czym bowiem miałby różnić się zakup używanej, złotej sztabki inwestycyjnej od tej nowej lub zakup 7-letnej klasy S od nowego Focusa?

Bezpieczny Magazyn - cały wykaz